دیجیتال مارکتینگ بهداد

روش‌های سئو سایت چیست؟ 3 روش عمده سئو سایت

روش‌های سئو سایت چیست؟ 3 روش عمده سئو سایت

اگر در حال خواندن این مطلب هستید، مشخص است که با مفاهیم پایه‌ای سئو آشنایی دارید و می‌دانید که سئو چیست و حال به دنبال آن هستید که روش‌ سئو سایت را فرا بگیرید و بدانید که دقیقا برای سئو سایت از چه روش‌ و راه‎‌هایی استفاده می‌شود.

قبل از آن که وارد بحث اصلی شویم لازم است یک نکته را یادآوری کنیم. در حال حاضر هیچ کتاب یا تائیدیه‌ای از سمت گوگل وجود ندارد که بگوید چه روش‌ سئو سایت برای شما مناسب است و چه روش‌هایی مناسب نیست. تمامی روش‌هایی که در ادامه به شما می‌گوییم حاصل چندین سال تلاش سئوکارهای مختلف در سراسر دنیاست که با آزمون و خطا توانسته‌اند دریابند که چه روش‌هایی به بهبود رتبه سایت در نتایج گوگل، کمک می‌کند.

در این مقاله از آژانس دیجیتال مارکتینگ بهداد می‌خواهیم به شما در مورد روش‌های مختلف سئو آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

مطالبی که در این مقاله می‌خوانیم:

 


پیشنهاد می‌کنیم در صورت نیاز، اول مقاله “سئو چیست؟” را مطالعه کنید.


انواع روش‌ سئو سایت

 

زمانی که گوگل وارد دنیای اینترنت شد و شروع به دسته‌بندی کردن سایت‌ها و وبلاگ‌ها کرد، آن زمان بالا آمدن در صفحات نتایج گوگل بسیار راحت بود و رسیدن به رتبه‌های برتر کار سختی نبود. اما با گذشت زمان و افزایش تعداد کاربرهای گوگل، گوگل تصمیم گرفت حساسیت بیشتری نسبت به رتبه‌های برتر خود داشته باشد تا بتواند مرتبط‌ترین نتایج را برای کاربران به وجود آورد.

به همین دلیل الگوریتم‌ها و قوانین گوناگونی وضع کرد تا رتبه‌های اول نتایج کاملا مرتبط با عبارت‌های سرچ شده کاربران داشته باشد. در حال حاضر ربات‌های گوگل از الگوریتم‌های متعدد گوگل پیروی می‌کنند تا سایت‌ها را دسته بندی و هوش مصنوعی آن، سایت‌ها را رتبه‌بندی می‌کند.

تا کنون الگوریتم‌ها زیادی از گوگل شناسایی شده است، از جمله این الگوریتم‌ها می‌توان به الگوریتم پاندا، الگوریتم مرغ مگس‌خوار، الگوریتم پنگوئن، الگوریتم کبوتر، الگوریتم گوگل دنس، الگوریتم تازگی و الگوریتم رنک برین اشاره کرد.

در مقاله دیگری این الگوریتم‌ها را به طور کامل شرح خواهیم داد.

بر اساس این الگوریتم‌های متنوع، چندین روش برای بهینه سازی سایت‌ها به وجود آمد تا بهترین سایت‌ها در رتبه‌های برتر قرار بگیرند. در حال حاضر سه روش شناخته شده در سئو وجود دارد که در ادامه آنها را بررسی می‌کنیم.

 

دیجیتال مارکتینگ بهداد مشاوره کسب و کار

 

سه روش سئو سایت دیجیتال مارکتینگ بهداد

سئو کلاه سفید

 

همانطور که گفتیم، گوگل قوانین خاصی برای رتبه‌دهی به سایت‌ها وضع کرده است. دسته‌بندی روش‌های سئو بر اساس میزان پیروی متخصص سئو از قوانین گوگل است. زمانی که یک سئوکار بر اساس روش کلاه سفید سایت را سئو می‌کند، از تمامی قوانین گوگل، مانند وحی منزل، پیروی می‌کند و هیچ تخطی از این قوانین انجام نمی‌دهد.

در این حالت که روش قدیمی و مطلوبی برای سئو است، می‌توان مطمئن بود که سایت هیچ خطایی از طرف گوگل دریافت نمی‌کند و احتمال پنالتی شدن و حذف سایت از گوگل، نزدیک به صفر خواهد بود.
اما این روش با وجود تمام مزایایی که برای سئو دارد یک کاستی دارد؛ زمان سئو با استفاده از قوانین سئو کلاه سفید بسیار طولانی است! بله، ممکن است با استفاده از سئو کلاه سفید شما نتیجه مطلوب خود را بعد از 5 یا 10 سال کار بر روی سایت ببینید و این برای برخی از حوزه‌ها و کسب و کارها فاجعه است.

سئو کلاه خاکستری

 

سئو کلاه خاکستری نوعی از سئو کلاه سفید است که با ترفندهایی میزان رتبه‌دهی سایت را بهبود می‌بخشد و باعث می‌شود که سایت شما زودتر به نتایج اول برسد. این روش آسیبی به سایت شما وارد نمی‌کند و از طرف گوگل خطا و پنالتی مشاهده نمی‌شود اما باعث می‌شود شما با کار کردن بر روی سایت به صورت مستمر بین 1 الی 3 سال به نتیجه عالی از سایت خود برسید.
اجازه دهید این موضوع را برایتان باز کنم تا کاملا درست متوجه این موضوع شوید. یکی از قوانینی که گوگل وضع کرده است که سایت‌ها از آن پیروی کنند، استفاده از بک لینک‌های رایگان است. یعنی گوگل می‌گوید اگر کسی می‌خواهد لینک سایت شما را در سایت خود قرار دهد، نباید بابت آن از شما پول دریافت کند. بابت این موضوع به سایت شما خطا نمی‌دهد چون قابل پیگیری نیست اما گفته‌ است که برای دقیق‌تر بودن نتایج گوگل ترجیحا از این کار خودداری کنید.
در روش کلاه خاکستری یکی از ترفندهایی که استفاده می‌شود، خرید رپورتاژ است. یعنی شما با پرداخت مبلغی در سایت‌های دیگر تبلیغات سایت خود را انجام می‌دهید و از سایت مبدا بک لینک می‌گیرید. این ترفند در قوانین گوگل نیست اما هیچ خطایی به سایت شما وارد نمی‌کند و باعث می‌شود که سایت نیز سریع‌تر به رتبه‌های برتر برسد.

سئو خاکستری سه روش سئو دیجیتال مارکتینگ بهداد

سئو کلاه سیاه

 

احتمالا تا الان توانسته‌اید حدس بزنید که سئو کلاه سیاه چه روشی است. برخی از سئوکارهای برای کاهش هزینه‌های سئو و زودتر به نتیجه رسیدن سایت، از برخی ترفندهایی استفاده می‌کنند تا قوانین گوگل را دور بزنند و زودتر به رتبه برتر برسند. برخی از ترفندها مانند همرنگ کردن نوشته‌ها با بک گراند سایت، استفاده زیاد از کلیدواژه‌ها و لینک‌دهی غیر اصولی و زیاد که توسط سئوکاران کلاه سیاه استفاده می‌شود، باعث پنالتی شدن سایت و حذف سایت از گوگل بعد از مدتی خواهد شد.
در این روش شما در زمان کوتاهی به رتبه‌های برتر سایت دست خواهید یافت اما در همان مقدار زمان کوتاه، سایت شما حذف می‌شود و تمام هزینه‌ها، سایت و زمان شما به باد می‌رود. در این حالت شما مجبور خواهید بود تمام مراحل راه‌اندازی سایت را از اول شروع کنید که اصلا شرایط خوبی نخواهد بود.

بهترین روش سئو سایت کدام است؟

 

در چند سال اخیر روش‌های متعددی برای سئو سایت‌ها استفاده می‌شود که روش‌های اصلی آن سئو کلاه سفید، کلاه خاکستری و کلاه سیاه است. در این مطلب سعی کردیم به توضیح کوتاهی از هر سه روش بپردازیم تا زمانی که می‌خواهید سایت خود را سئو کنید و یا از یک متخصص سئو بهره بگیرید، بدانید که بهتر است از چه روشی بر روی سایتتان استفاده بشود.
با توجه به مطالبی که گفتیم، اگر برای کسب و کار خود می‌خواهید یک سایت راه اندازی کنید بهتر است که از روش کلاه خاکستری بهره بگیرید. با توجه به سرعت رشد کسب و کارها و فضای دیجیتال، شما فرصت آن را ندارید که برای محصولات ترند این روزهای خود 10 سال دیگر به نتایج اول برسید، از طرفی هم استفاده از ترفندهایی برای دور زدن قوانین گوگل و در نهایت حذف سایت اصلا منطقی نیست.
بنابراین برای آنکه در یک بازه زمانی نسبتا کوتاه به نتایج مطلوب، بدون خطا و حذف شدن برسید، بهتر است از روش سئو کلاه خاکستری استفاده کنید و از متخصص سئو خود نیز بخواهید که طبق قوانین گوگل و این روش، سئو سایت شما را انجام دهد.

بهترین روش سئو سایت مقاله دیجیتال مارکتینگ بهداد

اگر می‌خواهید که سئو سایت خود را به کسی بسپارید حتما در مورد روشی که سئو سایت انجام می‌دهند، بپرسید. بسیار اهمیت دارد که شما بدانید چه اتفاقی برای سایت شما در حال رخ دادن است. هزینه و زمانی که شما برای سایت خود می‌گذارید، قابل بازگشت نیست. روش انجام کار تاثیر مستقیمی بر روی کسب و کار شما می‌گذارد. به همین دلیل برای آن که بتوانید با اطمینان در این مسیر قدم بگذارید نیاز است تا به درستی در مورد این حوزه تحقیق کنید و از طرفی با افراد مختلف مشورت کنید.

برای این منظور می‌توانید با مشاورین ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ بهداد تماس بگیرید تا بتوانند در این مسیر شما را یاری کنند. مشاورین ما با صبر و حوصله به سوالات شما پاسخ داده، و هر ابهامی که در مورد شروع کار خود را دارید، می‌توانند رفع کنند. برای ارتباط، می‌توانید مستقیما تماس حاصل کرده و یا با ارسال درخواست مشاوره به ایمیل و شماره تماس درج شده در سایت، با شما در اسرع وقت ارتباط بگیرند.

5/5 - (1 امتیاز)


فرم درخواست مشاوره

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.