دیجیتال مارکتینگ بهداد

چگونه در ترب فروشنده شویم؟ (مدیریت و راه‌اندازی ترب)

چگونه در ترب فروشنده شویم؟ (مدیریت و راه‌اندازی ترب)

در چند سال اخیر خرید اینترنتی در ایران بسیار پر رونق شده است و افرادی زیادی روزانه خرید اینترنتی انجام می‌دهند. این نوع خرید دیگر محدود به حوزه و لوازم خاصی نیست. تقریبا در تمامی حوزه‌هایی که محصولات به صورت عمده فروشی و خرده فروشی عرضه می‌شود، یک فروشگاه اینترنتی وجود دارد که به صورت آنلاین این محصولات را به فروش می‌رساند.
در دهه گذشته تعداد محدودی سایت و پلت‌فرم‌های فروش اینترنتی بودند که محصولات را عرضه می‌کردند. یکی از این فروشگاه‌ها دیجی کالا بود که بعد از دوره پاندامی و با افزایش نرخ فروش اینترنتی، توانست اعتماد مردم را برای خرید آنلاین جلب نماید.

از جمله این پلتفرم‌ها، سایت ترب است. ترب یک موتور جستجوی خرید و فروشگاه‌های اینترنتی است. در واقع ترب مانند یک واسطه بین خریدار و فروشنده عمل می‌کند. این سایت بستری مناسب، برای افرادی که می‌خواهند به صورت اینترنتی یک فروش عالی داشته باشند، فراهم کرده است.

با ما در این مقاله از آژانس دیجیتال مارکتینگ بهداد همراه باشید تا شما را بیشتر با سایت ترب، نحوه راه اندازی و مدیریت آن آشنا کنیم.

مطالبی که در این مقاله می‌خوانیم:

 

راه‌اندازی ترب

ممکن است با این توضیحات برایتان سوال پیش آمده باشد که چرا از ترب استفاده کنیم؟ چه ارزش افزوده‌ای برای کسب و کار ما ایجاد می‌کند؟ سایت ترب توانسته با حجم بالای کاربری که دارد، میزان بازدید فروشگاه‌ها و سایت‌ها را بالا ببرد و به فروش آن‌ها کمک کند. در واقع ترب مانند یک موتور کمکی برای فروش اینترنتی شما است.
برای راه اندازی ترب در ابتدای امر نیاز است تا شما یک سایت و یا فروشگاه اینترنتی داشته باشید. در واقع بدون سایت امکان استفاده از ترب وجود ندارد. اگر سایت ندارید نگران نباشید، می‌توانید با مراجعه به سایت‌های فروشگاه ساز برای خود یک فروشگاه پیش ساخته بخرید، همچنین ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ بهداد برای شما طراحی سایت اختصاصی انجام می‌دهیم.
توجه داشته باشید که سایت شما همانند ویترین مغازه شما است. هرچه این ویترین بهتر باشد، جذب مشتری شما و در نهایت فروش شما هم بیشتر خواهد بود. پس از آن که یک سایت طراحی کردید، می‌توانید به سایت ترب مراجعه کرده و یک فروشگاه برای خود راه اندازی کنید.

ابتدا لازم است که وارد سایت ترب شوید. در قسمت پایین سایت، روی “ثبت نام فروشگاه‌ها” کلیک کنید. توصیه می‌شود توضیحاتی که در سایت ترب وجود دارد را بخوانید.


مطالبی که احتمالا دوست دارید بخوانید:


 

چگونه در ترب فروشنده شویم؟ مارکتینگ بهداد

اگر می‌خواهید به صورت خلاصه از درون مایه مطالب سایت ترب آگاه شوید، مطالبی که گفته شده به شرح زیر است:
• بیش از یک میلیون کاربر، روزانه در سایت ترب جستجو می‌کنند.
• بیش از 10،000 خرید به صورت روزانه از طریق ترب انجام می‌شود.
• با استفاده از ترب، شانس فروش خود را افزایش می‌دهید.
• با ترب سریع‌تر از گوگل رشد می‌کنید.
• بازدید فروشگاه شما بالا می‌رود.
• ایجاد برندینگ و شناخته شدن بین خریداران.

چگونه در ترب فروشنده شویم؟

این‌ها تقریبا تمامی مواردی بود که در سایت ترب در صفحه ثبت نام فروشگاه‌ها گفته شد. پس از این مرحله برای ادامه فرآیند راه اندازی ترب، نیاز است که روی آیکون “ثبت فروشگاه” کلیک کنید. پس از آن نیاز است تا اطلاعات خود و سایت‌تان را وارد کنید.
ترب در قسمت چپ صفحه شرایط و ضوابط سایت خود برای اضافه کردن یک سایت را اعلام کرده است. شرایطی مانند داشتن اینماد، پذیرش شرایط همکاری، احراز هویت، شارژ حساب ادغام کالا و کسر از حساب به ازای هر کلیک از مراحل ثبت فروشگاه در ترب است.

در قسمت راست صفحه، در قسمت اطلاعات فردی، ابتدا شماره موبایل خود را وارد کنید. سپس روی دریافت کد تائید کلیک کنید تا کد تائید برای شما پیامک شود. کد تائید را وارد کرده و روی گزینه ثبت کد کلیک کنید تا شماره موبایل شما تائید شود. سپس نام خانوادگی خود یا شخص رابط فروشگاه را وارد کنید.

نیاز است تا در قسمت بعدی اطلاعات فروشگاه خود را وارد کنید. اگر سایت خود را طراحی و راه‌اندازی کردید، روی آیکون بله در سوال “آیا سایت برای فروش اینترنتی دارید؟” کلیک کرده و در غیر اینصورت گزینه خیر را کلیک نمایید. با کلیک کردن بر روی گزینه خیر، نام سایت‌های فروشگاه سازی که می‌توانید با استفاده از آن‌ها یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنید را مشاهده خواهید کرد.

همانطور که خدمت شما گفتیم، می‌توانیم سایت را برای شما، به سلیقه شما طراحی کرده و روی آن محصولات‌تان را بارگذاری کنیم. پس از آن که یک وب‌سایت برای خود ایجاد کردید، روی گزینه بله کلیک کرده و اطلاعات فروشگاه خود را وارد کنید.

نام فروشگاه خود که می‌خواهید با آن شما را در ترب بشناسند وارد کنید، سپس آدرس اینترنتی فروشگاه خود را بدون هیچ پیشوندی وارد کرده و تعداد حدودی محصولات خود را وارد کنید. نیاز نیست که تعداد محصولات دقیق باشد و به صورت حدودی هم کافی‌ست. سپس روی دکمه ثبت فروشگاه کلیک کنید تا فروشگاه‌ شما ثبت شود.

با ما همراه باشید تا در ادامه به شما نحوه مدیریت پنل ترب را آموزش دهیم.

مدیریت پنل ترب

مدیریت پنل ترب امر بسیار مهمی برای هر کسب و کاری است که می‌خواهد در دنیای دیجیتال به فروش برسد. در واقع اگر پنل مدیریت ترب به درستی هدایت و مدیریت شود، می‌تواند بیش از 50 درصد فروش یک مجموعه را در بر بگیرد. ممکن است سوال بپرسید، مدیریت پنل ترب چگونه است و یا به چه نحوی این مدیریت را انجام دهیم تا بتوانیم به حجم بالایی از فروش برسیم؟ در اینجا چند نکته خدمت شما می‌گوییم تا با دید باز در این حوزه شروع کنید.

  • نکته اول: فعالیت در ترب باید به صورت روزانه باشد. هر چقدر شما وقت بیشتری برای آن بگذارید و مطالب و محصولات خود را به روز کنید، در بالاترین و بهترین نتایج نمایش داده می‌شوید و شانس خود را برای بیشتر دیده شدن و جذب مشتری بیشتر می‌کنید.
  • نکته دوم: ادغام محصولات فروشگاه‌تان با دیگر فروشگاه‌ها که محصولات مشابه شما دارند، به بیشتر دیده شدن شما کمک می‌کند.
  • نکته سوم: آپدیت روزانه یا هفتگی قیمت محصولات‌تان باعث می‌شود تا هم بیشتر دیده شوید و هم اعتماد مشتری به واسطه به روز بودن اطلاعات شما بیشتر شود.
  • نکته چهارم: اگر یک محصول برای شما اهمیت دارد و می‌خواهید که به افراد بیشتری نمایش داده شود، آن محصول را پیشنهاد ویژه کنید تا در نتایج بالاتر برای مخاطب بیاورد.
  • نکته پنجم: اگر محصولاتی دارید که به لحاظ فروش برای شما اهمیت دارند ولی نه در اولین نتایج است و نه با پیشنهاد ویژه برای شما سود دارد، می‌توانید آن را آگهی کنید تا فروش آن بالاتر رود.

این نکات جزو مهم‌ترین نکاتی است که هر فروشگاه آنلاینی باید آن‌ها را رعایت کند. البته کارهای بسیار بیشتری نیاز است تا روی ترب انجام شود ولی رعایت کردن همین چند نکته ساده و در عین حال بسیار مهم، به شما کمک شایانی میکند.

چگونه پنل مدیریت ترب را اداره کنیم؟

با توجه به آن که مدیریت ترب نقش بسزایی در میزان فروش شما خواهد داشت، مدیریت آن امر حیاتی و حساسی است. مدیریت روزانه، رفع خطاهای به وجود آمده، بررسی راه‌های افزایش فروش و … همگی از نکاتی است که اگر یک شخص تجربه کار در این محیط را نداشته باشد، ممکن رفع یک سری از خطاها به قدری زمان‌بر و گمراه‌کننده باشد که آسیب زیادی به فروش یک مجموعه برساند.

بنابراین کمک از یک شخص که در این حوزه تخصص داشته باشد، سرعت پیشرفت شما را بالاتر خواهد بود و نگرانی شما در مورد فروش را برطرف خواهد کرد.

ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ بهداد تجربه مدیریت بیش از 20 ترب سایت‌های مختلف را داشته‌ایم و به همین دلیل مدیریت چنین پلتفرمی را در شرح خدمات خود قرار داده‌ایم. به همین دلیل اگر در پی مدیریت ترب خود هستید، می‌توانید آن را به ما بسپارید و با خیالی آسوده، از پیشرفت و افزایش فروش خود در ترب مطمئن شوید.

 

1/5 - (1 امتیاز)


فرم درخواست مشاوره

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.