دیجیتال مارکتینگ بهداد

طراحی نرم‌افزار و اپلیکیشن

طراحی اپلیکیشن و نرم افزار

در زمان کنونی همه ما به اهمیت نرم افزارها در ایجاد حل مسئله، افزایش سرعت، دقت، دسترسی آسان و نهایتا رفاه آگاهی داریم. به جرات می‌توان گفت کمتر کسی را می‌توان پیدا کرد که حداقل یکبار با نرم افزارها ارتباط برقرار نکرده باشد. از جمله نرم افزارهای مهم در دنیای امروزی سیستم های اطلاعاتی و کاربردی هستند که بیشترین فراوانی را داشته و به برطرف کردن نیازهای ذینفعان می‌پردازند.
معمولا ایجاد یک برنامه کاربردی از یک نیاز سرچشمه گرفته شده و برهمان اساس تولید و توسعه می‌یابد. مهم ترین بخش این موضوع چگونگی تحلیل و طراحی نرم افزار است تا بتواند کلیه نیازهای مشتریان را در آسان ترین حالت برآورده کند. این طراحی می‌بایست توسط یک تیم زبده و ماهر انجام شود تا بتواند بهترین نتیجه را به وجود آورد.
برای طراحی و تولید یک نرم افزار باید چند گام را طی نمود:

 

فهرست مطالب

گام اول: تجزیه و تحلیل

در فاز تجریه و تحلیل می‌بایست هدف کلی و اهداف جزئی نرم افزار را مشخص نمود.

کلیه فرایند های آن بررسی شده و ارتباطات بین آنان به درستی معلوم گردد. در این مرحله تمامی‌ ورودی ها، پردازش ها و خروجی ها مشخص شده و انتظارات هر مرحله استخراج می‌شود.

درک درست نیازمندی ها و تحلیل جامع یک نرم افزار باعث می‌شود تا بیشترین کارایی و تاثیر پذیری را به وجود بیاورد و سیستم به بهترین وجه تولید شود.

گام دوم: طراحی

در مرحله بعد باید براساس ساختار پیش بینی شده اقدام به پیش طراحی آن نمود. در اینجا یک مدل دیتایی طراحی شده و دیتابیس سیستم معلوم می‌شود. این که چه نیازهایی وجود دارد و باید چگونه به نظر برسند. همچنین زمان بندی از موضوعات مهم این مرحله است. در فاز طراحی، جریان های کاری نرم افزار ترسیم می‌شود.

مراحل طراحی اپلیکیشن بهداد
گام سوم: کد نویسی

در فاز کد نویسی همانگونه که از نامش پیداست، برنامه نویسان باید براساس نقشه ای که در اختیار آنان قرار می‌گیرد، بخش های مختلف برنامه را در اجزای کوچک تر تقسیم بندی نموده و برای هرکدام از این اجزا براساس زبان برنامه نویسی و سیستم عامل انتخاب شده کدنویسی کنند. اجزای نوشته شده با یکدیگر تجمیع شده و نهایتا برنامه مورد انتظار تولید می‌گردد.

گام چهارم: آزمایش

در اینجا برنامه نوشته شده در بوته آزمایش قرار می‌گیرد. این آزمایش می‌تواند به صورت مرحله ای یا کلی باشد. این آزمایشات شامل چند بخش می‌باشد. ابتدا میزان کاربرپسند بودن سیستم و مطابقت آن با نقشه اولیه ترسیم شده کنترل می‌شود.

سپس صحت فرمها و قبول داده هایی که باید در سیستم اضافه شود بررسی می‌گردد. پس از آن بررسی پردازش و اقداماتی که باید برای هر بخش انجام شود. نهایتا خروجی های مورد انتظار از نرم افزار کنترل می‌شود.

باز هم تاکید می‌گردد که آزمایش تولید یک نرم افزار نباید در آخرین مرحله انجام شود، بلکه باید در هر زمانی که امکان انجام تست توسط اعضای تیم پروه یا بهره برداران وجود دارد، باید این اقدام انجام شود.

گام پنجم: بهره برداری

در این گام، نرم افزار بر روی سرور نهایی نصب شده و برای استفاده واقعی در اختیار کاربران و بهره برداران آن قرار می‌گیرد. قطعا در این مرحله نیز اشکالاتی در حین بهره برداری دیده خواهد شد که توسط تیم پروژه رفع خواهد شد.

گام ششم: آموزش

قطعا اگر یک سیستم با آموزش همراه نباشد، نتیجه ای جز شکست ندارد. بنابراین ممکن است یک برنامه تمام مراحل را با موفقیت طی نماید ولی به دلیل آنکه آموزش های لازم را به کاربرانش نداده است نمی‌تواند نقش خود را به خوبی ایفا نموده و نهایتا به دلیل عدم همکاری بهره‌برداران منجر به حذف خود شود.
این آموزش ها می‌تواند در قالب جلسات حضوری، مجازی آنلاین یا آفلاین، فایل های راهنما و یا فیلم های آموزشی باشد.

آموزش و پشتیبانی اپلیکیشن ها

گام هفتم: پشتیبانی و نگهداری

یک سیستم در حال کار دائما نیاز به نگهداری و بروز رسانی دارد. تیم پشتیبانی در چند حوزه باید از نرم افزار پشتیبانی نمایند. ابتدا باید سیستم دائما فعال بوده و قطعی یا ناکارآمدی نداشته باشد. ثانیا باید محتواهای لازم برای بقای سیستم و نیازهای کاربران در آن تزریق و اضافه گردد.

ثالثا گزارش های کاربران در خصوص نواقص احتمالی و یا نیاز به کمک آنان بررسی شده و مرتفع گردد و رابعا مرکز تماس پشتیبانی در قالب خدمات آنلاین ، آفلاین و یا تلفنی پاسخگوی درخواست های کاربران باشند.

گام هشتم: توسعه

وقتی یک سیستم متولد می‌شود و شروع به فعالیت می‌کند، براساس نیازهای روز، خواسته ها و نیاز های مدیران و کاربران، نیازمند توسعه می‌شود و لازم است تا یک چند فرایند در سیستم اصلاح یا حذف شده و یا اضافه گردد. همچنین تغییرات قانونی یا تکنولوژی اجبار در توسعه سیستم را به وجود می‌آورد. بنابراین موضوع توسعه نرم افزار از بحث های اجتناب ناپذیری است که برای حیات و ادامه زندگی آن ضروری است.

اعضای تیم پروژه همواره باید این را زمزمه کنند که سیستم و برنامه ها همانند موجودی زنده هستند که پویایی دارند و مراقبت از آنها و برخورد درست به موقع از الزامات آن است.

آژانس دیجیتال مارکتینگ بهداد افتخار دارد که در تولید نرم افزارها و پلتفرم های مورد نیاز شرکت و سازمان ها به صورت اختصاصی توانایی لازم را دارد.
تولید نرم افزارهای اختصاصی بخشی از فعالیت های این شرکت است که براساس استاندرهای لازم تجزیه و تحلیل شده و تولید می‌گردد.
اگر شما هم نیازمند یک نرم افزار اختصاصی برای سازمان، شرکت و یا تجارت خود می‌باشید، می‌توانید به رایگان مشاوره کنید و نظر ما را هم جویا شوید. این کار بدون هزینه است و ممکن است به دانش شما برای دست یابی به یک سیستم برتر کمک کند.

جدید‌ترین مقالات بهداد

آژانس دیجیتال مارکتینگ بهداد در حال حاضر برای چندین شرکت معتبر اقدام به تولید نرم افزارهای اختصاصی نموده و در حال خدمت رسانی و پشتیبانی از آنها می‌باشد.


فرم درخواست مشاوره

آژانس دیجیتال مارکتینگ بهداد افتخار دارد که می تواند تمامی وب سایت های حوزه های مختلف را با سازگاری اجرا در موبایل و سایر تجهیزات همراه پیاده سازی نموده و همچنین نسخه های مخصوص موبایل(اپلیکیشن) آنها را نیز ارائه دهد.

مهمترین نکته در خصوص طراحی وب سایت های این مجموعه آن است که در همه آنها سئوی تکنیکال به عنوان یکی از اجزای مهم در طراحی وب سایت رعایت شده و وب سایت ها به صورت اورجینال و با قابلیت به روز رسانی و خدمات پشتیبانی معتبر طراحی می گردند.